Näpunäiteid hea äriplaani koostamiseks

Jaga seda artiklit

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Näpunäiteid hea äriplaani koostamiseks

  • Ole võimalikult realistlik, pigem kriitiline. Faktide moonutamine, soov pilti ilustada on lugejale läbinähtav.
  • Väldi liiga mahukaid äriplaane. Liiga palju detaile koormab lugejat. Lugeja tähelepanu hajub, parem on esitada lühidalt just need aspektid, mis on tõesti olulised ja mida ettevõtja tahab ja peab vajalikuks rõhutada. Tuleb tuua välja vaid tuua need aspektid, mis tõesti soodustavad või pärsivad konkreetset projekti.
  • Stiil olgu konkreetne ja asjalik, argumenteeriv.
  • Enne kui kirjutama hakata mõelge selle peale, kes on äriplaani lugeja ja keda te mõjutada tahate.
  • Oluline on näidata turu ja tarbijate tundmist. Äriplaani lugejad soovivad näha, milliseid hüviseid pakutakse tarbijale ning ühtlasi ka põhjendusi prognoositava tarbijate arvu ja müügimahtude kohta.
  • Äriplaan peab toetuma faktidele. Kui väidad, et turg kasvab 30% aastas, pead esitama oma andmete allika ja argumenteeritud eeldused, millel prognoos baseerub.
  • Vaata kriitilise pilguga üle kas pole vasturääkivusi. Kõik, mis on mainitud strateegiat kirjeldavas osas, peab kajastuma ka numbrites. Näiteks, kui tekstiosas räägite turundusmeetmetest, siis peavad kõik nimetatud kampaaniad, reklaamid jms turunduseelarves sisalduma.
  • Alusta  sellest, et mõtled läbi oma eesmärgid ehk soovitud staatus aasta, kahe, kolme pärast. Seejärel mõtle läbi, millised on need tegevused, mis aitavad soovitud seisundini viia.

Ole meie artiklitega koheselt kursis

Saa koheselt e-mailile teavitus, kui on avalikustatud uus artikkel

Veel lugemist

Artiklid

Näpunäiteid hea äriplaani koostamiseks

Näpunäiteid hea äriplaani koostamiseks Ole võimalikult realistlik, pigem kriitiline. Faktide moonutamine, soov pilti ilustada on lugejale läbinähtav. Väldi liiga mahukaid äriplaane. Liiga palju detaile koormab

Artiklid

Milline on hea äriplaan

Milline on hea äriplaan? Tugev äriplaan sisaldab äriideed ja kirjeldab strateegiat selle täide viimiseks. See peab olema selline, millesse usuvad eelkõige ettevõtjad ise ja pärast

Sixapples Finance OÜ kasutab küpsiseid, et saaksime parandada Sinu kasutajakogemust. Jagame küpsiste infot ka kolmandate osapoolte platvormidega reklaami ja analüütika tarbeks.